پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​ا هدف ارتقای ایمنی انجام شد؛


ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی و اختصاصی درمحورهای استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1399/04/17


 معاون توسعه مدیریت و منابع از جمع آوری تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیر مجاز از حاشیه جاده های استان مرکزی خبر داد :

عبداله عبیاوی افزود: با هدف افزایش ضریب ایمنی و پیشگیری از بروز تصادفات رانندگی، ساماندهی تبلیغاتی جاده های استان مرکزی، تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیرمجاز جمع آوری شدند.

وی با اشاره به شناسایی تابلو و بیلبوردهای غیرمجاز درمحورهای مواصلاتی، ادامه داد: بر اساس قانون ایمنی راه ها و راه آهن، نصب هر گونه تابلوی تبلیغاتی واختصاصی در حریم راه های کشور باید صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و طی شدن روال مربوطه شامل مکان یابی صحیح محل نصب تابلو، میزان بازتابش نورو...انجام گیرد.

معاون توسعه مدیریت ومنابع یادآورشد: علاوه بر تمدید قراردادهای قبلی، ازابتدای سال تاکنون 14فقره قرارداد تابلوی تبلیغاتی که شامل 32 بیلبورد تبلیغاتی و 30 فقره  تابلوی اختصاصی در محورهای استان منعقد گردیده است.

وی افزود: جمع آوری تابلوها و بیلبوردهای فاقد مجوز و غیر مجاز از حاشیه محورها  پس از اخذ مجوزهای لازم از دادستانی و هماهنگی با نهادها و ادارات ذی ربط، توسط نیروهای راهداری و پلیس انجام شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع،در ادامه بیان کرد: نصب تابلوها در حاشيه راهها داراي ضوابط استانداردي از قبيل ابعاد تابلو ،اندازه حروف ،مكان نصب ،فاصله از تقاطع هاي اصلي ،فاصله از علائم راهنمايي و رانندگي و ... را دارا مي باشد و مطابق تبصره 2 ماده 7 قانون ايمني راهها و راه آهن مصوب سال 1379 و بند "ح" ماده 2 آيين نامه اجرايي تبصره 1 ماده 17 اصلاحي قانون ياد شده نصب هر گونه تابلوي تبليغاتي و اختصاصي در حريم راهها ي قانوني كشور صرفا" با مجوز صادره از سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي مجاز است و در صورت عدم رعايت اين ضوابط با متخلفين برخورد قانوني خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان نصب تابلوهای تبلیغاتی، اختصاصی و اطلاع رسانی در حاشیه راه های استان باید با مراجعه به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان  و آگاهی از اصول مکان یابی و معیارهای فنی و رعایت قوانین و مقررات ایمنی عبور و مرور و اخذ مجوزهای لازم، با دریافت مجوز و انعقاد قرارداد به ارتقای ایمنی تردد کمک کنند.
مشخصات:
نظرات: *