پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​۴۳ میلیون و ۱۸۲ هزار تردد در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد

تاریخ انتشار: 1399/04/07


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۴۳ میلیون و ۱۸۲ هزار تردد از ابتدای سال‌جاری تاکنون در جاده‌های این استان ثبت شد.

علی زندی فر افزود: تردد در جاده‌های استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته‌است.

وی ادامه داد: ۵۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تردد در سه ماه نخست سال گذشته در جاده‌های استان مرکزی ثبت شده‌ بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۳۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تردد از مجموع ترددهای ثبت شده در این مدت در جاده‌های استان مربوط به خودروهای سبک بود که تردد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته‌است.

زندی‌فر گفت: ۱۱ میلیون و ۶۶۰ هزار خودروی سنگین در این مدت در جاده‌های استان مرکزی تردد داشته‌اند که تردد این خودروها نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد کاهش یافته‌است.

وی ادامه داد: تردد ۸۱۳ هزار و ۶۵۷ دستگاه اتوبوس نیز  در این مدت در جاده‌های استان مرکزی  ثبت شده‌است که این رقم ۲۷ درصد کمتر از سال قبل است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۱۰ میلیون و ۱۳۳ هزار وسیله نقلیه در این مدت به استان مرکزی وارد و ۹ میلیون و ۸۹۰ هزار خودرو از جاده های استان مرکزی خارج شده اند.

زندی فر افزود: ورود و خروج خودروها به استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته‌است.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.

روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از جاده‌های استان مرکزی تردد می‌کنند.

 
مشخصات:
نظرات: *