پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیایمن سازی 30 تقاطع شهرستان محلات

تاریخ انتشار: 1398/12/26


رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محلات گفت: 30 تقاطع شهرستان توسط  راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان محلات ایمن‌سازی شد.

به گزارش روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، روح الله شمسی با اشاره به عملکرد یک ساله این اداره در شهرستان محلات بیان کرد:محلات دارای 48 کیلومتر راه اصلی، 42 کیلومتر راه فرعی، 290 کیلومتر راه روستایی آسفالته و 33 کیلومتر راه روستایی شوسه است که تمامی اقدامات در حوزه نگهداری راه ها، ابنیه فنی و ایمنی راه در حوزه استحفاظی با جدیت به انجام می‌رسد.

وی لکه گیری با آسفالت گرم به میزان 30 تن و آسفالت سرد با حجم 110 تن در کل حوزه استحفاظی، شانه سازی و گلاژ شانه خاکی راه به طول 70 کیلومتر در محورهای خورهه، آبگرم، عیسی آباد، ورین و نخجیروان، تسطیح و رگلاژ شیب شیروانی به طول 25 کیلومتر در محورهایی همچون خمین-محلات به طول 10 کیلومتر، دودهک به طور 10 کیلومتر و عیسی‌آباد به طول 5 کیلومتر، رفع 5 نقطه حادثه خیز در محورهای خورهه-آبگرم و سه راه ارقده، 2 مورد ترانشه برداری در محور خورهه-آبگرم و تسطیح محورهای خاکی به طول 17 کیلومتر در محورهای قلاور، یکه چاه و افشجرد را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه نگهداری‌ راه‌های شهرستان عنوان کرد.

شمسی با اشاره به عملکرد گشت راهداری گفت: در این راستا اقداماتی چون گشت روزانه راهداری در دو شیفت روز و شب در تمامی محورهای شهرستان، ارائه گزارش وضعیت موجود در جاده ها توسط عوام گشت راهداری و برنامه ریزی جهت گشت های شبانه روزی در تمامی محورها در ایام تعطیل به انجام رسید.

وی اظهار کرد: به منظور نگهداری ابنیه های فنی عملیات تعمیر، مرمت و نگهداری 12 پل در محورهای محلات-خمین، سپاه دره، عیسی آباد، ورین، خورهه و امیرآباد، تنقیه، لایروبی و اصلاح کانال و هدایت آب قنوها و پل‌های آبرو به تعداد 70 مورد در محورهای نیمور، دلیجان، محلات، خمین، سیاه دره، عیسی آباد، ورین و خورهه، 10 هزار کیلومتر باند برفروبی در تمام حوزه استحفاظی با استفاده از 1200 تن ماسه و اصلاح هندسی تقاطع ارقده صورت گرفت.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای محلات با اشاره به نصب 30 شاخه تابلوی اطلاعاتی و انتظامی، نصب 600 تابلوی مسیرنما و 145 علائم استوانه ای در کل حوزه شهرستان، گفت: طی سال 98، بالغ بر 5 چراغ چشمک زن جدید نصب و 10 چراغ نیز در محور خمین-محلات و نیمور-دلیجان تعمیر و 73 کیلومتر از محورهای آبگرم، سپاه دره و عیسی اباد خط کشی شد.

وی بارگیری 50 متر گاردریل در محور محلات-خمین، پاکسازی حریم راه از نخاله به میزان 120 مترمکعب در محورهای محلات-خمین و نیمور-دلیجان و شست و شوی 120 کیلومتر تابلو در محورهای مذکور، ایمن‌سازی 30 تقاطع در محورهای بزیجان، ارقده، سنجه باشی، رباط مراد، رفع دو مورد تجاوز به حریم در محور سپاه دره و زیرآب، نصب حفاظ به طول 50 متر در محور زیرآب و محلات – خمین را از جمله اقدامات انجام شده در حوزه ایمنی و حریم راه های محلات برشمرد.

شمسی با اشاره به تعمیر و نگهداری ماشین آلات و تجهیزات راهداری، تعویض تیغ برفروب به تشریح اقدامات این اداره در حوزه حمل و نقل پرداخت و گفت: در طول سال 98، 1410 سفر با اتوبوس از شهرستان توسط یک شرکت مسافربری با اتوبوس انجام شده است که مقصد غالب تهران، قم، اصفهان، کرج و خمین بوده است و در این راستا 21 هزار و 194 مسافر جابجا شده اند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد سفر و جابجایی مسافر به واسطه اتوبوس به ترتیب مربوط به دی ماه با 269 سفر و دی ماه و بهمن با 5132 مسافر می‌شود، افزود: امسال 6198 سفر نیز به واسطه سواری صورت گرفت و 17 هزار و 997 مسافر جابجا شدند و در طول سال از ناوگان مسافربری برون شهری انجام شد و با شیوع بیماری کرونا، عملیات ضدعفونی ناوگان به جدیت دنبال شد.

شمسی گفت: در سال 98، از طریق 6 شرکت حمل و نقل 34 هزار و 53 فقره بارنامه صادر شده است و اقدامات چون بازدید از این شرکت‌ها، برخورد با رانندگان فاقد بارنامه، کنترل ناوگان حمل و نقل کالا، اخطار به خودروهای سنگین جهت حفظ حریم انجام شد و 4755 فقره نامه نیز مورد رسیدگی قرار گرفت.
مشخصات:
نظرات: *