پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​ثبت بیش از 115 میلیون ترددخودرو در شش ماهه اول سال در استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1398/07/14


رئیس مرکز مدیریت راه اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: 115 میلیون و 182 هزار وسیله نقلیه امسال از 62 مسیر جاده ای مجهز به تردد شمار بر خط در این استان تردد کردند. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، مجید بردبار در خصوص تردد در محورهای مواصلاتی استان بیان کرد: تردد وسایط نقلیه در محور های استان مرکزی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه قبل چهار درصد افزایش دارد. 

وی با بیان اینکه حجم ترددها باعث شد که استان مرکزی در بین استان‌های کشور رتبه12 را کسب کند، افزود: پرترددترین محورهای استان مرکزی در شش ماهه ابتدای سال شازندبه اراک   با یک میلیون 132  تردد در ساعت، اراک - شازند با یک میلیون و 80 تردد در ساعت و بروجرد به اراک با یک میلیون و 19  تردد بوده است.

بردبار  بیشترین سرعت متوسط را مربوط به آزادراه ساوه - تهران با100 کیلومتر بر ساعت، آزادراه تهران-ساوه با 96کیلومتر بر ساعت و آزادراه همدان- ساوه با 96کیلومتر بر ساعت دانست و گفت: بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین نسبت به كل ترددهای انجام شده در محور مدنظر مربوط به محوراصفهان به دلیجان با 41 درصد، و محور دلیجان به اصفهان  با ۳۹ درصد تردد و محور سلفچگان به دلیجان  با 38 درصد تردد بوده است.

بردبار عنوان کرد: میانگین درصد تردد وسایل نقلیه در جاده های کشور امسال 13 درصد بوده و این شاخص در مسیرهای عبور جاده ای استان مرکزی 24 درصد گزارش شده است. 
مشخصات:
نظرات: *