پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​طرح ملی ابرار در راه های روستایی استان مرکزی اجرایی شد

تاریخ انتشار: 1398/07/10

​طرح ملی ابرار در راه های روستایی  استان مرکزی اجرایی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی، علیرضا اختری معاون راهداری  در خصوص اجرای طرح ملی ابرار در استان بیان کرد: براساس اعلام معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، اجرای طرح ابرار هزینه های ساخت راه روستایی را از ۲۵ تا ۵۰ درصد کاهش داده است.

 وی بیان کرد: این طرح در راه روستایی قره‌کهریز و طرمزد در اراک، کاظم‌آباد خمین اجرایی شده است به طوری که در راه روستایی قره‌کهریز عملیات تسطیح، رگلاژ بستر و تثبیت با آهک  به طول 3 کیلومتر، اجرای بیس و ساب بیس به طول یک کیلومتر و اجرای دولایه آسفالت 6 و 4 سانتیمتری به انجام رسیده است.

اختری اجرای 1500 متر بیس و ساب¬بیس، اجرای یک کیلومتر بیس و تثبیت با آهک، اجرای یک لایه آسفالت به ضخامت 6 سانتیمتر به طول 2500 متر را از جمله اقدامات انجام شده در منطقه کوهستانی کاظم‌آباد شهرستان خمین برشمرد.

وی اضافه کرد: در راه روستایی منطقه میقان(طرمزد) 1500 متر زیرسازی بیس و ساب بیس اجرا و تثبیت لایه زیراساس با آهک، اجرای یک لایه آسفالت به ضخامت 6 سانتیمتر و طول 1500 متر  اجرایی شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره اجرای عملیات تسطیح و رگلاژ 1500 متر از طول مسیر راه روستای امیرآباد درشهرستان آشتیان، اجرای 1500 متر بیس در طول مسیرراه روستای موک شهرستان خنداب و اجرای 3300 متر زیرسازی در طول مسیر راه روستای کزاز شهرستان شازند گفت: زیرسازی راه روستای بند نقین شهرستان ساوه در قالب 1700 متر انجام شده است، همچنین احداث راه روستایی به طول 6 کیلومتر با 12000 مترمکعب حجم ترانشه‌برداری و 3500 مترمکعب خاکریزی در راه روستایی فردقان – گنجی بخش خنجین از شهرستان فراهان در ماه¬های اخیر اجرایی شد.

وی با اشاره به اجرای لایه حفاظتی فوگسیل به طول 200 کیلومتر در محورهای فرعی و روستایی استان تا پنجم مهرماه سال جاری افزود این محورها شامل محور فرمهین – تفرش به طول 9 کیلومتر، محور کمیجان – قهاوند به طول 9 کیلومتر، محور تلخاب – شیرین آباد به طول 5 کیلومتر، محور عزیزآباد – جونوش به طول 3 کیلومتر، محور فیض آباد – آهنگران به طول 5 کیلومتر و محور گرکان – آشتیان به طول 3 کیلومتر می‌شود.

اختری  افزود: محورهای برنامه‌ریزی شده جهت اجرای لایه حفاظتی فوگسیل در سال جاری نیز شامل محور دوراهی تفرش – تفرش به طول 8 کیلومتر، محور تفرش – نوبران به طول 15 کیلومتر و محور جیریا – دیزآباد به طول 20 کیلومتر خواهد بود.
مشخصات:
نظرات: *